گروه خبري : مطالب جدید
تاريخ انتشار : 1397/07/13 - 16:34
كد :10245

کارت بهداشت چیست؟

کارت بهداشت برای کارکنان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی صادر می شود. مطابق قانون اصلاح ماده 13 مواد خوردني، آشاميدني، آرايشي و بهداشتي و آئين نامه اجرايي آن، داشتن كارت بهداشت معتبر، براي متصديان و كاركنان مراكز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماكن عمومي، الزامي مي باشد.

در راستای ایمنی و بهداشت مواد غذایی و حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و به استناد مواد 39 و 40 آیین نامه اجرایی اصلاح ماده 13 قانون مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، کارت بهداشت برای متصدیان و کارکنان مراکز تهیه، تولید، توزیع، نگهداری، حمل و نقل و فروش مواد خوردنی، آشامیدنی، آرایشی، بهداشتی و اماکن عمومی پس از انجام معاینات پزشکی و آزمایشات غربالگری صادر می‌شود.

وجود كارت بهداشت معتبر به عنوان مدرك قانوني و به مفهوم تاييد سلامت فرد از نظر عدم ابتلا به بيماريهاي انگلي واگير دار و قارچي (پوست، مو و ناخن) مي باشد.

مدت اعتبار کارت بهداشت برای دست اندرکاران مواد غذایی که به طور مستقیم با مواد غذایی بسته بندی نشده، تجهیزات مواد غذایی، ظروف و لوازم یا سطوح در تماس مستقیم با مواد غذایی آماده مصرف ارتباط دارند به دلیل اهمیت موضوع شش ماه و برای سایر افراد مشمول یک سال است.

 

مرکز طب کار، کار و سلامت همه روزه به جز جمعه ها و روزهای تعطیل آماده انجام معاینات بدو استخدام، دوره ای و کارت سلامت رانندگان می باشد. چنانچه در روز مراجعه ناشتا باشید امکان تحویل جواب در همان روز وجود دارد.

 

 آدرس: تهران، شهر زیبا، بلوار تعاون یا جوانمردان، بالای بستنی فروشی حاجی بابا، طبقه6،  مركز تخصصي طب كار، كار و سلامت